Posolstvo - kto je bez viny, nech hodí kameňom.

Autor: Jozef Kohajda | 2.3.2016 o 20:21 | Karma článku: 1,54 | Prečítané:  231x

Keď sa pozerám na súčasných starých politikov pri predvolebných diskusiách, ako sa navzájom vydierajú s tým, že :  povieš ty o mne tak ja poviem o tebe, napadá ma vždy to isté. Naozaj sa za tie roky navzájom riadne držíte za „GULE"

Toto musí byť pre každého z nás, ktorí s verejnou službou iba pár rokov začíname mementom. Kto neodolá pokušeniu moci a peňazí, dláždi si sám cestu do pekla. Môj otec, ktorý ako ťažký cukrovkár, umieral bez jednej dolnej končatiny, povedal raz vetu, z ktorej ma doteraz mrazí. Synu, ži tak, aby si mohol zomrieť v stoji a pozrieť sa každému do očí. Za života potom budeš môcť kľudne spávať. On to dokázal. A poviem Vám, mal pravdu. Gény hold asi nepustia. Žiadny mamon na svete za to nestojí. My v novej verejnej službe  to máme v tomto ohľade ľahšie. Vstupujeme do verejného života ako čistý nepopísaný papier. Je na nás, či budeme za pár rokov vysokým altom výskať, keď nás tí druhí budú tiež držať pevne za „ GULE „ , alebo sa budeme hrdo môcť pozrieť každému do očí. Ja už som sa rozhodol, chcem spávať kľudne. A za Sieť sa po tých dvoch rokoch intenzívnej dennodennej skúsenosti nebojím. Je rovná a to je pre mňa najdôležitejšie. Možno sa jej vrcholní predstavitelia nevedia tak sebaisto prezentovať pred národom ako silní hrdinovia, tak, ako súčasní „ hrdinovia „ zo súčasnej vládnucej politickej scény. Tí sa v skutočnosti len vedia triafať do nálad väčšín v ten správny okamih. Ono to ide dosť ľahko, keď nemáte žiadne hodnotové rebríčky, ktorých sa musíte, či skôr chcete držať. Nevadí, skôr si ich v Sieti za to o to viac vážim. Na záver Vám všetkým pred voľbami 5.3. chcem zaželať slovami môjho hrdinu Nelsona Mandelu : „ Prajem Vám, aby vaša voľba odzrkadlovala Vaše nádeje, nie Vaše obavy ".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?